SON DAKİKA

KAHTA HABER SİTESİ

Kadınlardan Adıyaman Belediyesi kurslarına yoğun ilgi

Bu haber 13 Aralık 2017 - 1:56 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.
Kadınlardan Adıyaman Belediyesi kurslarına yoğun ilgi

Adıyaman Belediyesi tarafından kadın ve gençlik merkezlerinde verilen kurslar, kadınlardan yoğun ilgi görüyor.

Adıyaman Belediyesi tarafından kadın ve gençlik merkezlerinde verilen kurslar, kadınlardan yoğun ilgi görüyor.

Adıyaman Belediyesi tarafından Fatih, Siteler ve Cumhuriyet mahallelerinde hizmet vermeye başlayan kadın ve gençlik merkezlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Adıyaman Belediyesi tarafından iç teşrifatı yapılan halk eğitim merkezlerindeki kurslara katılan kadınlar, aldıkları eğitimler sonunda hem zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor, hem de aile bütçesine katkı sunabiliyor.

Kadın ve gençlik merkezleri hakkında bilgi veren Adıyaman Belediyesi yetkilileri, “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilen usta öğreticiler nezaretinde giyim, kuaförlük, ev tekstili, rölyef, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, Arapça, okuma-yazma, Kur-an’ı Kerim, takı tasarım, bakır işlemeciliği, İngilizce, halı ve kilim dokuma, diksiyon, Osmanlı yemenisi ve Suriyeli vatandaşlar için Türkçe kursları özellikle kadınlardan yoğun ilgi görüyor.

Cumhuriyet mahallesindeki merkezde de üniversite ve KPSS başta olmak üzere sınavlara hazırlanan öğrencilere sınıf ortamında, branş hocalarının destekleriyle eğitimler veriliyor. Bu merkezimize de gençlerimiz rağbet gösteriyor” ifadeleri kullanıldı.

Halı ve kilim dokuma kursunda dokudukları ilk halı olan, Adıyaman Belediyesi logolu halıyı Belediye Başkan Yardımcısı Said Kutlu’ya hediye eden kursiyerler ise, böyle bir imkanı kendilerine sunduğu için Kutlu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA