SON DAKİKA

KAHTA HABER SİTESİ

Kilis Jöh ve Pöh, Meskun Mahal Operasyonları İçin Afrin e Gidiyor

Bu haber 22 Şubat 2018 - 1:40 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.
Kilis Jöh ve Pöh,  Meskun Mahal  Operasyonları İçin Afrin e Gidiyor

Jöh ve PÖH, meskun mahal operasyonları için Afrin e gidiyorTÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türkiye nin çeşitli illerinden jandarma özel harekat (JÖH) ve polis özel harekat (PÖH) timlerinin…

Jöh ve PÖH, ‘meskun mahal’ operasyonları için Afrin’e gidiyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi için başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden jandarma özel harekat (JÖH) ve polis özel harekat (PÖH) timlerinin sınır bölgesine sevk ediliyor. Jandarma ve polis özel harekat timlerinin harekat kapsamında Afrin bölgesinde ‘meskun mahal’ operasyonlarına katılacağı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak tarihinde Afrin’in teröristlerden temizlenmesi için başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında sınıra sevkiyat devam ediyor. Bugüne kadar 1715 teröristin etkisiz hale getirildiği harekat kapsamında sınır bölgesine Türkiye’nin çeşitli illerinden JÖH ve PÖH timlerinin sevk edilmesine başlandı. Sınır bölgesine sevk edilen timler, harekat kapsamında Afrin bölgesinde ‘meskun mahal’ operasyonlarına katılacak.

KRİTİK NOKTALAR CİNDERES VE RACO

Afrin bölgesinde kritik öneme sahip olduğu değerlendirilen Afrin’in Cinderes ve Raco beldelerinin etrafındaki tepeler ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın 32’nci gününde kontrol altına alındı. Beldelere bağlı birçok köyde harekat kapsamında teröristlerden temizlendi. Önümüzdeki günlerde ise Cinderes ve Raco beldelerinin teröristlerden temizlenmesi yeni bir hazırlık yapıldığı bildirildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, bölgeye JÖH ve PÖH timlerinin Cinderes ve Raco beldelerinde olabilecek ‘meskun mahal’ operasyonlara katılmak için sınır bölgesine sevk edilerek hazır şekilde bekletileceği öğrenildi.

JÖH VE PÖH’ÜN BAŞARILI OPERASYONLARI

JÖH ve PÖH timleri hendek operasyonları sırasında Diyarbakır Sur, Şırnak’ın Silopi, Cizre ve İdil ilçesinde, Mardin’in Derik, Dargeçit ve Nusaybin ilçesinde, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ‘meskun mahal’ operasyonlarını başarılı şekilde tamamlamıştı.

ADIYAMAN, İZMİR VE KOCAELİ’NDEN SEVK EDİLMEYE BAŞLANDI

Harekat kapsamında Adıyaman, İzmir ve Kocaeli’den ‘JÖH ve PÖH timleri, ‘meskun mahal’ operasyonları için Afrin’e gitmek üzere sınır kentlerine sevk edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA