SON DAKİKA

KAHTA HABER SİTESİ

Sigara İçiminize Göre Tütün Nasıl Seçilir ?

Bu haber 28 Mart 2018 - 20:10 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.
Sigara İçiminize Göre Tütün Nasıl Seçilir ?

Sigara İçiminize Göre Tütün Nasıl Seçilir ?

Sigara çok zararlı bir keyif vericidir . Ancak bir çok kişi kullanmaktadır sigarayı bırakmanızı konuya başlamadan tavsiye ediyoruz !

Ülkemizde bilindiği üzere tütün kullanımı oldukça arttı bunun ekonomik nedenlerinin yanı sıra esas en önemli sebebi içim lezzeti kalitesi ve katkısız oluşudur .  Sigara markalarını sıralayarak sizi bunaltmak istemiyorum . Az çok herkes hangi sigaranın ağır mı hafif mi olduğunu biliyor . Esas olan doyumdur . Hepimiz sonuçta bir yerlerde çalışıyoruz ve sık sık sigara için yerimizi terk edemiyoruz .

Kapalı alanda sigara yasağı çok güzel bir uygulama olsa da sigara içenlerin sürekli dışarı çıkması da patronlar tarafından pek hoş karşılanmıyor . Günlük yaşantımızdan biraz bahsedelim , sigara hafif oldukça içim sayısı ve günlük içtiğiniz adet , sıklık artmaktadır . Burada şunun kararını vermeliyiz hangi sertlik bizim için tatminkar olur ?

Adıyaman tütünü ana başlık olarak üçe ayrılır

  1. Hafif içim tütün
  2. Orta içim tütün
  3. Sert içim tütün

Başlıklara ayırdığımıza göre normal bir sigara kullanıcısının ilk başta hafif tütünü tercih etmesinde fayda var . İlk defa tütün alacaklar için en mantıklı bu olsa gerek . Daha sonra iste içim sizin için yeterli değilse orta içimi deneyerek devam edebilirsiniz . Baktınız orta içim sert oldu sizin için hafifle ortayı harman edip daha ara bir içime sahip tütünde elde edebilirsiniz .

Yani aslında çok risksiz uygun ama kaliteli bir Adıyaman veya çelikhan tütünü alarak işe koyulabilirsiniz . Aile bütçenize hem zarar vermemiş olursunuz hem de aldığınız 1 kilo tütünü bile haftalarca kullanabilirsiniz . İçimde ise iki şeye dikkat etmeli sigara içerken ağızda çöp gibi ilginç bir tat bırakmamalı bu bahsettiğim tütün kokusu değil daha farklı bir koku bu olmamalı ikincisi ise külünün rengi ne kadar griye yakınsa o tütünün kalitesinin okadar üstün olduğunu gösterir bu iki maddeye çok önem verin . Alışverişi ise güvenilir bir web sitesinden ve e-ticaret yazılımı olan bir siteden yapabilirsiniz .

“ İNSANLARIN MEMNUNİYETİ EN BÜYÜK KAZANÇTIR “

GÜVEN TÜTÜNCÜLÜK / ADIYAMAN

ADIYAMANDAN TÜTÜN SİPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLA ile ilgili görsel sonucu

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA