SON DAKİKA

KAHTA HABER SİTESİ

Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Bu haber 02 Ekim 2019 - 2:03 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.
Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Berat Albayrak  Yeni Ekonomi Programı (YEPaçıkladı . Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı Maliye Yerleşkesi’nde saat 11.00’de açıkladı .

YEP’TEKİ BAZI TEMEL HEDEFLER

YEP’teki temel makro göstergelerdeki bazı hedefler ise şöyle:

Enflasyon hedefleri 2019 için yüzde 12, 2020 için yüzde 8,5, 2021 için yüzde 6, 2022 için yüzde 4,9 oldu.

Bütçe açığının gayrisafi yurt içi hasılaya oranının 2019, 2020 ve 2021 yılları için yüzde 2,9’ar, 2022 için yüzde 2,6 olması hedefleniyor.

Büyüme hedefi 2019 yılı için yüzde 0,5, 2020, 2021 ve 2022 yılları için yüzde 5’er öngörülürken, işsizlik oranı hedefleri 2019 için yüzde 12,9, 2020 için yüzde 11,8, 2021 için yüzde 10,6, 2022 için yüzde 9,8 oldu.

Ekonomik büyüme ve enflasyonla mücadele ile birlikte yeni ekonomi programıyla kamu personeli alımı için planlama yapılarak kamunun kurumlarının ihtiyacına göre kamu personeli alımı yapılacak . Türkiye son dönemlerde bölge ülkelerindeki savaşlar mülteci sorunu iç ve dış tehditlerle uğraşırken ekonomik olarak çok yoruldu . Yaşanan göç hareketleri ise işsizliği arttırdı ekonomi dengelerini bozdu bu açığı kamu personeli alımı kapatmayı planlayan hükümet 2020 yılında da memur alımı ve işkur iş ilanlarıyla çığ gibi büyüyen işsiz ordusunu azaltmayı planlıyor .

Ekim 2019 tarihinde başvuruları alınacak ve başvuruları halen devam eden memur ve kamu personeli alımı ilanları yayımlanmıştır. Yayımlanan bu alımlara başvuracaklar KPSS 50-55-60-65-70 puanları bulunması gerekiyor. Kurumlara kadro dağılımları ve tüm başvuru şartları verilmiştir. Adaylar başvurularını nasıl yapacak?

Tarım Kredi Kooperatifleri 2 bölge müdürlüğü 11 şehir için 65 kamu personeli alımı KPSS 60 puanla yapılacağını ilan etti. İki bölge müdürlüğü için farklı şartlar istendiği üzere ayrı ayrı verilmiştir. Alımı Antalya ve Şanlıurfa Bölge müdürlükleri, bağlı şehirlerine alım yapılmaktadır. Bu alımlarda kooperatif görevlisi alımı ve ziraat mühendisi alımları yapılmaktadır. Antalya 42 ve Şanlıurfa 23 kamu personeli alımı yapıyor. Başvurular 4 Ekim 2019 tarihi bitimine kadar yapılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 81 il kadrolu 925 kütüphaneci Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı ilanları bulunuyor. Kadrolu İŞKUR ilanları olarak yayımlanmış olup kütüphaneci alımı için 9 Ekim son başvuru ve koruma güvenlik görevlisi alımı için 4 Ekim son.

Adalet Bakanlığı tarafından 81 il tercüman ve mütercim alımı başvuruları başladı. Her Adalet Komisyonu başkanlığı ayrı ayrı ilana çıkarak alım yapması bekleniyor. Bu alımlarda KPSS şartı aranmaz iken en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabiliyor.

OGM 2.700 memur alımı başvuruları devam etmektedir. KPSS 60 puan şartı aranan ilanda KPSS sıralaması mı kullanılacak? Orman muhafaza memuru alımı için ne gibi şartlar istenmektedir. OGM başvuruları nasıl yapılacak?2700 kişilik kontenjan ayrılan Orman Muhafaza Memuru alımı için detaylar verilmiştir. Bu ilana başvuru yapabilmek için adayların KPSS P93 puan türünden en az 60 puan elde etmiş olmaları gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı iki ilan ile 150 kamu personeli alımı yapıyor. Alım aday konsolos ve meslek memuru alımı branşlarında yapılacaktır. Dışişleri Bakanlığı tarafından alımı yapılacak personeller için sınav yöntemi ile yerleştirme yapılacaktır.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 8 kamu personeli alımı yapılıyor. Alım ilan kılavuzu 30 Eylül 2019 tarihinde yayımlanmış olup başvuruları 16 Ekim 2019 ile 30 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. NVİ alımı gerçekleşeceklere 6.700 TL maaş verecek.

Adalet Bakanlığı personel teminine tüm hızıyla devam etmektedir. Önceki günlerde sözleşmeli personel alımı yapan bakanlık şimdi de 700 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Sözleşmeli Personel Alımları; Farklı unvanlar ile vasıflı personel alımı olarak çıkılan personel alımı için toplamda 20 kişilik kontenjan açılmış olup; alımların; Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Büro Personeli ve Destek Personeli unvanları ile alınacağı açıklandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı tarafından yapılacak olan personel alımı için bir güncel istihdam ilanı daha yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Koruma Memuru unvanı ile önlisans mezunu adaylar görevlendirilecektir.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesinde yeni personellere de görev verebilmek için bir yeni sözleşmeli personel alımı ilanına çıktı. Yayımlanan ilan ile birlikte ilkokul, lise mezunu engelli ve eski hükümlü personel alımı yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı tarafından 27 Eylül 2019 tarihinde yayımlanan A-B-C-D grunu 78 sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Alıma başvuru yapacaklar adaylar alımı yapılacak grubu öğrenim durumu ve diğer şartlar mevcutsa yapabilecektir.

Kaynak: www.isilanlarikariyer.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA